קונדויט Conduit

קטגוריה:

הצורך

חברת הטכנולוגיה קונדואיט, בחרה למקד את ההשקעה החברתית שלה בקהילת יוצאי אתיופיה בגדרה (משרדי החברה נמצאים ברחובות), באמצעות תרומה כספית ומעורבות חברתית של עובדים.
לאחר מספר שנים של השקעה אפקטיבית בקהילה (בשיפור הישגים בלימודים, במניעת נשירה מבתיה"ס התיכוניים, בחיזוק הנושא הטכנולוגי בבתיה"ס היסודיים, באמצעות הקמת כיתות מחשבים ומעורבות עמוקה בקרב הקהילה, וכן בהשגת תוצאות נוספות בקרב ילדים, נוער ומבוגרים), ביקשה החברה לקרב בין ההשפעה החברתית לבין הליבה העסקית שלה.

הפתרון

לאחר מחקר-רקע חברתי, הוחלט להמשיך את קו הפעילות הקיים בקהילה, ולחבר אותו אל הליבה העסקית, כלומר ליצור תכנית שתסייע לצעירים יוצאי אתיופיה להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה בישראל בכלל, ובקונדואיט בפרט.
בעקבות פגישה עם מספר ארגונים מקצועיים, נבנתה תכנית המתבססת על שיתוף פעולה עם טק-קריירה – מרכז הכשרה טכנולוגית ליוצאי אתיופיה בישראל.

השת"פ כולל תרומת מילגות לסטודנטים, הרצאות מקצועיות ומנטורינג של עובדי קונדואיט לסטודנטים במרכז, תחרות אפליקציות של הסטודנטים בליווי העובדים – כשצוות השופטים הם אנשי המקצוע של קונדואיט, ותכנית לשילוב בוגרי טק-קיירה כמתמחים בקונדואיט, בשאיפה שישתלבו כעובדים מן המניין. כיום מועסקים בחברה 7 בוגרי טק-קיירה. בנוסף, החברה לקחה על עצמה לקדם את הנושא בקרב חברות טכנולוגיה אחרות בפארק המדע.

קישור להמלצה של יגאל מזרחי, מנהלת אחריות חברתית בקונדואיט (קומו)

שתפו עם חברים: